Obec Dalovice

637 ha

Obecní úřad LOC

50°14'57.71"N, 12°53'47,02"E

Současnost obce a občanská vybavenost

Současné Dalovice jsou vyhledávanou obcí vhodnou pro příměstské bydlení vzhledem k přímé návaznosti na Karlovy Vary a dobrému dopravnímu spojení. Z okrajové části Dalovic je to vzdušnou čarou ke karlovarskému Vřídlu cca 3 km. Převážná část obce leží v nadmořské výšce okolo 400 m.

Z hlediska občasné vybavenosti je v obci Základní a mateřská škola, oční, praktický a zubní lékař,  pošta, obecní úřad, domy s pečovatelskou službou, knihovna, prodejna potravin, prodejna drogerie, dvě střední školy, fotbalové hřiště, tenisové a volejbalové kurty, víceúčelové sportoviště, nové školní hřiště   Koncem roku 2015 se  dostavěl Společenský objekt se sálem.  Objekt je zároveň sídlem Obecního úřadu. Následně proběhla revitalizace parku v okolí objektu a výstavba amfiteátru s malým lanovým centrem. Chloubou Dalovic je zámecký park s památným stromem - Körnerovým dubem a Kostel panny Marie Utěšitelky.

Místní spolky ve spolupráci s Obcí pořádají řadu kulturních a společenských akcí jako je oslava MDŽ, masopustní karneval, pálení čarodějnic a stavění máje oslava Dne dětí,tradiční tiratlon KIWI MUŽ,  lampionový průvod či rozsvícení vánočního stromu.V průběhu roku je snaha pořádat také další koncerty a vystoupení pro veřejnost.

V obci existuje více než 70 podnikatelských subjektů a drobných podnikatelů; například autoškola, kominictví, kadeřnictví,  fotografické studio, tiskárna, autoopravny, několik restaurací  a menších penzionů. V ulici Botanická se nachází menší průmyslová zóna,  kde najdeme např. velkoobchod s drogerií Petr Fiala, s.r.o; developerskou společnost Moyo Holding, a.s.; reklamní a vydavatelskou agenturu Media, výrobu a montáž plastových a dřevěných oken Bohemia Lignum  atd.

Firmy sídlí také v areálech bývalého školního statku. Například v Dalovicích Pneuservis, v horních Všeborovicích Karlovarská stavební společnost Krystyn. Z hlediska průmyslového vývoje zde měla svou historii výroba porcelánu, dalovická porcelánka byla součástí koncernu Epiag. Po  jejím zprivatizování se výroba porcelánu v Dalovicích po sedmi letech zastavila. Roku 2001 byla opět obnovena, nadšení však nevydrželo dlouho a nyní je továrna zavřená a její majetek v dražbě. V areálu sídlí další výrobní závod a to společnost Velta Tea – výrobce čajů.

V roce 2017 byl uveden do provozu Parkhotel Carslbad Inn. Jedná se o zcela nově zrekonstruovaný bývalý hotel Ohře.

Část okolních polí obhospodařuje statek Zeos Bor.  Přiléhající obecní  lesy spravují Lázeňské lesy Karlovy Vary.

Více o  projektech z dotací naleznete pod záložkou Realizované projekty. Nemovité kulturní památky a další zajímavosti Dalovic pak na stránce Turistické cíle. O společenské činnosti v obci se dočtete pod záložkou  Akce

Dalovice očima žáků 5. třídy ZŠ a MŠ Dalovice. Více obrázků najdete ve fotogalerii.